KATEGORİLER
ANASAYFA / Kalp ve Damar / Zeytin Yaprağı Ekstraktı

Zeytin Yaprağı Ekstraktı
Zeytin Yaprağı Ekstraktı

Ersag Zeytin Yapragı Ekstraktı 30 ml

Adet :
25.00


  • ÜRÜN DETAYI
  • TAKSİT SEÇENEKLERİ
  • BENZER ÜRÜNLER
  • YORUMLAR

Ersağ Zeytin Yaprağı Ekstraktı

 

Ersag Zeytin yapragı ekstraktı Türkiye'nin en güvenilir en hijyenik üretim tesisleri olan ersag üretim tesislerinde Takviye edici gıda olarak üretilmektedir. Ersağ Zeytin Yaprağı Ekstraktı içeriğinde dolgu ve katkı maddesi bulunmamaktadır.

 

Ersag Zeytin yapragı ekstraktı Önerilen  Kullanım Şekli: Günde iki defa yarım bardak (100 ml) su içerisine  20’er damla ( 1 ml) damlatılarak kullanılır. Kullanmadan önce çalkalayınız.Takviye edici gıda olarak tüketilir.

 

Ersag Zeytin yapragı ekstraktı İşletme Kayıt No : TR-20-K-010657 ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.

 

Ersağ Zeytin Yaprağı Ekstraktı Onay Numarası: 000292-14.01.2015

 

Ersağ Zeytin Yaprağı Ekstraktı  takviye edici gıda olarak  Ersağ Tesislerinde Üretilmiştir.

  

Kullanıcıların dikkatine;Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Yönetmeliği ve ilgili yayınlanan mevzuatlara göre gıda takviyesi olarak üretilen ürünlerin tanıtımında  endikasyon, hastalık ve faydaları gibi ibarelerin kullanılması yasaktır.

 

Uyarı Bilgileri: Takviye edici gıda olarak tüketilir. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçmez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Emniyet bandı kopmuş ambalajları satın almayınız. Seri numarası üretim tarihidir. Son kullanma tarihine kadar tüketebilirsiniz. Üretim ve son kullanma tarihi ambalaj üzerindedir.

 


Zeytin Yaprağı Ekstraktı Faydaları Hakkında Ünlü Diyetisyen Büşra Tolon'un Açıklamalarını Okuyalım

 

Günümüzde her gün bir bitkinin ya da besinin faydası ortaya çıkıyor. Son zamanlarda ise zeytin yaprağı ve Zeytin Yaprağı Ekstraktı popülaritesi arttı. Diyetisyen Büşra Totan, Zeytin Yaprağı Ekstraktı faydaları hakkında önemli bilgiler verdi.

Hepimizin bildiği gibi zeytin ağacı bereket, zafer ve barış simgesidir. Sağlık için sonsuz faydalarını da göz önüne aldığımızda zeytini şifa simgesi olarak da görebiliriz. Zeytin ve zeytinyağı içerdiği özel bileşenler sayesinde binlerce sağlık araştırmasına konu olmuş Akdeniz’in vazgeçilmez besinidir.

 

Kalp ve damar sağlığını korur, kolesterol ile savaşır, sindirim sistemini korur, antikanserojendir, antioksidan etki gösterir. Peki, sağlık dağıtan zeytin ağacının yapraklarını dahi tüketmeli miyiz? Zeytin yaprakları fonksiyonel değere sahip olan biyoaktif bileşenlerin doğal bir kaynağıdır. Zeytin yaprağına olan ilgi, özellikle içerdiği oleuropein bileşeninden kaynaklanmaktadır. Oleuropein zeytin yaprağında bol miktarda, sofralık zeytinde ve zeytinyağında ise az miktarda bulunur. Buna rağmen zeytinin, zeytinyağının acı tadı ve buruk aromasından sorumludur.

 

Akdeniz diyetinde yer alan zeytinyağı ve zeytin yaprağı içerdiği bulunan fenol bileşenlerinin etkisiyle bu bölgede kalp damar hastalıklarının görülme sıklığı oldukça azdır. Modern tıpta tedavi amaçlı olarak kullanılan zeytin yapraklarının, antihipoglisemik, antihipertansif, antiinflamatuvar, antimikrobiyal, antiaterojenik özelliklere sahip oldukları ve bu durumun potansiyel biyoaktif fenol bileşenlerinden kaynaklandığı belirtilmiştir.

 

Antioksidan: Oleuropein, flavon, flavanol, fenolik bileşikler içeren zeytin yaprağı ekstratı; siyah üzümden daha fazla biyoaktif bileşen içerir. Bu bileşenler sayesinde de antioksidan etki gösterir. Kansere karşı koruyucudur. İçeriği tüm bitkisel bileşenler sinerjik etki yaparak vücudu toksinlerekarşı korur. Zeytin yaprakları ile hazırlanan çay, hidrojen peroksit dediğimiz DNA’ya zarar veren bileşeni yok eder.

 

Diyabetik tavşanlar ile yapılan çalışmalarda, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağladığı bulunmuştur. Başka bir çalışmada ise; antioksidan aktiviteyi %22 artırdığı görülmüştür. Antiaterojenik: İçerdiği oleuropein, kalp sağlığını korumada etkilidir. Tansiyonu düşürür ve vücuttan ödemi uzaklaştırır. Erkekler üzerinde yapılan çalışmalarda, kalp hastalıklarına karşı koruyucu olabileceği gösterilmiştir. Ayrıca zeytin yaprağından elde edilen ekstraktın kalp damarlarındaki kanın akışını arttırdığı, kanın pıhtılaşmasını düzenlediği, kan dolaşımını rahatlattığı; bundan dolayı kalp rahatsızlıklarını ve kalp krizlerini önleyici etkiye sahip olduğu anlaşılmıştır. Aynı zamanda kötü kolesterolü düşürerek kalp-damar hastalıklarının önlenmesinde etkin olduğu hayvanlarda yapılan bazı çalışmalar ile gösterilmiştir.

 

Antidiyabetik: Diyabet tedavisinde, zeytin yaprağı yıllardır geleneksel bir tedavi şekli olarak kullanılmıştır. Zeytin yaprağı ekstratı; kan şekerinin hızla yükselmesini engellemekte, tokluk kan şekerini düşürmektedir. Antidiyabetik bitkisel çaylarda da zeytin yaprağı kullanılmaktadır. Zeytin yaprağı kimler için sakıncalıdır? Zeytin yaprağı çayının toksik etkisi saptanmamıştır. Ancak gebe, emzikliler, 6 yaş altı çocuklar, diyabet, tansiyon ya da kan sulandırıcı ilaç kullananlar için uygun değildir. Ne kadar tüketilmeli? Tüketim için önerilen belli bir doz yoktur. Yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uyguladıktan sonra zeytin yaprağı çayı, bitki çayları arasında bir alternatif olarak düşünülebilir. 

 

 

       Sanalposlarımız henüz aktif değildir...


Benzer Ürünler

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir...


Bu ürüne henüz yorum yapılmamış...


MAKALELER
Anoreksiya nervoza Civan Perçemi Çayı Cinsel ürünler
Erkek Afrodizyaklar
Tüm Makaleler...
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Sipariş Teslimat   |   Müşteri Hizmetleri   |   Markalar   |   Haberler   |   İletişim
Not: Bu sitedeki yapılan tüm bilgiler sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir, tıp doktorlarının ve sağlık danışmanlarının tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer kesinlikle değildir. Sitedeki ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden esinlenerek alınmıştır.Ürünlerimiz bitkisel gıda takviyesidir...

www.lalegulbitkisel.com
Bizi Takip Edin
Sizi Kampanya ve fırsatlardan haberdar edelim...

Copyright © 2013 Şifa Adresi
Tüm Hakkı Saklıdır...